Aktivity v okolí

Výlety, odpočinek a zábava

Resort Dolní Morava

V tomto moderním turistickém centru si můžete užít jak atraktivní aktivity nabízené Resortem Dolní Morava, tak si prohlédnout na kole či pěšky zdejší nádhernou přírodu a prozkoumat mnoho dalších zajímavých míst. Např. Stezku v Oblacích, Sky Bridge, Bobové dráhy, Mamutíkův vodní a lanový park, Pískový svět, Traily pro kola a další aktivity. Zeptejte se nás, rádi vám poradíme.

Lyžařská střediska v okolí

Dolní Morava – Sněžník, Dolní Morava – Větrný vrch, Malá Morava – Vysoká, Hynčice – Kraličák, Stříbrnice – Návrší, Stříbrnice.

Kralický Sněžník a pramen Moravy

Můžete vybírat mezi naučnou stezkou podél řeky Moravy, stezkou s prohlídkou menších volně přístupných bunkrů, stezkou vedoucí vysokohorskými rašeliništěmi či mezi hřebenovou stezkou s krásnými výhledy na polskou stranu.

Turistické zajímavosti v okolí

ROZHLEDNA KLEPÁČ a vrchol rozvodí trojice evropských moří. Hezká vyhlídka do krajiny, ke které se dostanete pěšky od nás za hodinku a půl.

KRÁLOVSTVÍ SOV A PAPOUŠKŮ v Králíkách: unikátní ukázka mnoho druhů sov žijících v Evropě a zajímavé povídání o nich.

KLÁŠTER HORA MATKY BOŽÍ: Místo s geniem loci a výhledem do okolí je jistě také hodno návštěvy. Můžete si projít klášter, vydat se na rozhlednu Val a k soše Františka.

KASKÁDY MALÉ MORAVY: krásné místo v lese, kde se můžete zvlažit v několika tůních a menších vodopádcích.

Kralická pevnostní oblast

Kralická oblast je jednou z nejsilněji opevněného území v ČR. V Dolní Moravě jistě stojí za návštěvu velice hezky zrekonstruovaný pěchotní srub K-S 5. V Králíkách je dělostřelecká tvrz Hůrka a Vojenském muzeum.

Možnosti koupání

Termální koupaliště Velké Losiny, Hynčice pod Sušinou – rybník Úžas, koupaliště Králíky, bazén Mezilesí, přehrada Pastviny, koupaliště Ruda nad Moravou, koupaliště Jablonné nad Orlicí, Velké Losiny – termály, Štíty – Acrobat Park, koupaliště Rapotín.

Rezervujte si ubytování

Apartmán 1​

Počet ložnic: 1​
Počet lůžek: 4

Apartmán 2

Počet ložnic: 1​
Počet lůžek: 4